Warsztaty ze skutecznej komunikacji i medyczne 04-05.09.2021

W pierwszy weekend września (4-5.09.2021) spotkaliśmy się po raz kolejny na cyklicznym szkoleniu. 

Tym razem tematem przewodnim była nauka skutecznej komunikacji.

Archiwum_SGRJ
Archiwum_SGRJ

Naszą wiedzę oraz umiejętności miękkie w zakresie porozumiewania się w grupie, delegowania zadań w zespole, jak również budowania autorytetu lidera, szlifowaliśmy pod okiem psycholog biznesu i jednocześnie właścicielki firmy APLER – Marii Płuciennik. Każdy aspekt poruszany na zajęciach poprzedzony był wykładem teoretycznym oraz przećwiczony w praktyce.

Archiwum_SGRJ
Archiwum_SGRJ

Kolejnym punktem były zajęcia prowadzone przez doświadczonych ratowników naszej Sekcji Medycznej. Uczestnicy warsztatów doskonalili swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy, tj. oceny parametrów życiowych, badania urazowego oraz zaopatrzenia ran, krwotoków, złamań przy pomocy opatrunków, stazy taktycznej i szyn Kramera. Na koniec zajęć omówiliśmy rolę ratowników w pierwszym zespole, który dotrze do osoby poszkodowanej w wyniku wypadku, a także sposób komunikacji w grupie oraz podczas przekazania pacjenta ratownikom na innym układzie transportowym bądź zespołowi ratownictwa medycznego. 

Archiwum_SGRJ
Archiwum_SGRJ

Ogromne podziękowania dla Marysi oraz kolegów z Sekcji Medycznej za poświęcenie swojego czasu oraz podzielenie się z nami swoją wiedzą. 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie się w ćwiczenia, prowadzona podczas zajęć merytoryczna dyskusja wskazała nam kierunki dalszego rozwoju oraz obszary, nad którymi, powinniśmy jeszcze popracować. 

 

Archiwum_SGRJ
Archiwum_SGRJ

 

 

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *