Warsztaty nurkowe, Trójmiasto, 25.11.2022

W piątek 25 listopada 2022 roku w okolicy Trójmieścia odbyły się warsztaty dla nurków jaskiniowych poświęcone podstawom ratownictwa jaskiniowego. Tematem zajęć był „zarys ewakuacji poszkodowanych w jaskiniach wodnych oraz wprowadzenie do zagadnienia technik linowych stosowanych w ratownictwie jaskiniowym”.

Inicjatorem oraz organizatorem był ratownik i nurek Stowarzyszenia Grupa Ratownictwa Jaskiniowego (GRJ) – Jarosław Kur. 

Archiwum sGRJ

Spotkanie podzielone było na dwie części. W części pierwszej zarysowane zostały techniki ratownicze wykorzystywanym w akcjach prowadzonych w zalanych partiach jaskini oraz sprzętowi wykorzystywanemu w czasie takich akcji. Część tą prowadził Jarosław Kur. 

Archiwum sGRJ

Druga część przybliżyła podstawowe zagadnienia związane z technikami linowymi wykorzystywanym w akcjach ratowniczych prowadzonych w suchych partiach jaskiń oraz sprzętowi wykorzystywanemu w czasie takich akcji. Część ta prowadzona była przez Przemka Sękowskiego, też GRJ.

W spotkaniu wzięły udział 4 osoby należące do GRJ oraz kilkanaście osób niezrzeszonych, reprezentujących środowisko nurków jaskiniowych i/lub jednostek poszukiwawczo-ratowniczych.

Tematy poruszane w czasie warsztatów spotkały się z dużym zainteresowaniem. 

Ogromne podziękowania kierujemy do Jarka i Przemka za poświęcony czas i zaangażowanie!

Dziękujemy firmie Ocean Tech w Chwaszczynie za udostępnienie pomieszczeń do warsztatów.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *