Nowy nabór do GRJ 12-14.04.2024

W dniach 12-14.04.2024 na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, odbył się nowy nabór do GRJ.

W swym założeniu nabór był skierowany do osób mających umiejętności, mogące przydać się w realnych sytuacjach ratowniczych w jaskini. 

W piątek tj. 12.04.2024 wieczorem, rozpoczęto od rejestracji uczestników naboru oraz prezentacji celów jakie przyświecają idei ratownictwa jaskiniowego wraz z zobrazowaniem obranych kierunków rozwoju GRJtu.

 

Archiwum GRJ

 

Sobota (13.04.2024) był dniem stricte praktycznym, w którym kandydaci musieli się wykazać znajomością: poręczowania, autoratownictwa, pierwszej pomocy, postępowania w sytuacjach wymagających niestandardowego myślenia czy też działania w zespole.

 

Archiwum GRJ

 

To tylko nieliczne aspekty, które były brane pod uwagę w trakcie oceny kandydatów, na siedmiu różnych stanowiskach przez nas przygotowanych.

Wieczorem, po zajęciach została przedstawiona prezentacja dotycząca akcji ratowniczej w Jaskini Morca (Turcja), w której osoby biorące udział mogły opowiedzieć szerzej o jej przebiegu oraz organizacji.

 

Archiwum GRJ

 

Niedziela (14.04.2024) była dniem gdzie członkowie GRJ zaprezentowali jak wyglądają działania ratownicze – linowe, na specjalnie przygotowanym do tego celu torze linowym.

W tychże działaniach udział brali kandydaci pozostając „pod okiem” bardziej doświadczonych członków GRJ.

W weekendowym spotkaniu wzięło udział 25 kandydatów.

Obecnie, po zakończeniu naboru, są analizowane wszystkie dane, oceny oraz szeroko pojęte „wrażenia” na temat każdego z kandydatów.

Trwa podsumowanie dotyczące ilu z nich zakwalifikowało się na staż kandydacki do Grupy Ratownictwa Jaskiniowego.

 

Wszystkim uczestnikom naboru dziękujemy za obecność. A naszej niesamowitej młodzieży za wsparcie w organizacji.

 

Archiwum GRJ

 

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *