GRJ na włoskim SpeleoForum 1-5.11.2023 „Costacciaro 2023”

W dniach 1-5.11.2023 odbyło się coroczne włoskie speleo-spotkanie pod nazwą „Costacciaro 2023” w miejscowości Costacciaro w środkowych Włoszech

Archiwum GRJ (Costacciaro z góry)

 

W wydarzeniu wzięło udział blisko 2,5 tysiąca speleologów, głównie z Włoch, ale też z innych stron świata.

W trakcie pięciodniowego spotkania dzieje się naprawdę wiele tj:
– wycieczki jaskiniowe;
– prezentacje naukowe, z wypraw itp.;
– prezentacje zdjęć;
– filmy jaskiniowe.

Zawsze bardzo ważnym punktem włoskiego „SpeleoForum” jest tzw.SpeleoBar, gdzie kluby, z różnych części Włoch wystawiają/sprzedają swoje lokalne potrawy i napoje, tym samym reklamując swój rejon i wspierając działalność klubu.

Archiwum GRJ

 

Członkowie GRJ (Michał Macioszczyk, Ewelina Raczyńska) również uczestniczyli w tym wydarzeniu i zaprezentowali, teoretycznie i w praktyce, nowy/prototypowy polski system bezprzewodowej łączności jaskiniowej Spellcom. Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem publiczności.

Nie była to jedyna obecność Polaków w Costacciaro, odbyła się również prezentacja na temat polskiej wyprawy do Albanii prowadzana przez Mariusza Poloka Fundacja „SPELEOLOGIA POLSKA”, a także wykłady naukowe dot. badań nad nietoperzami oraz geologii, geomorfologii, erozji i nowego kartowania w jaskini Busa di Castel Sotterra, które prowadził kolega Andrea Preswiet-Soltan.

Archiwum GRJ

Cieszymy się, że mogliśmy brać udział w takim ogromnym wydarzeniu, udało nam się nawiązać nowe relacje, które, mamy nadzieję, zaowocują w przyszłości wymianą wiedzy i doświadczeń.

 

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *