Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy 01/02.2022

W dniach 28.01 – 13.02.2022, przez trzy kolejne weekendy trwał kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (KPP). Kurs prowadzony był przez kolegów z naszego Zespołu Medycznego dla członków GRJ, 13.02 zakończył się egzaminem państwowym, który zdaniem Komisji, uczestnicy zdali wyśmienicie.

Program zajęć zgodnie z planem ramowym obejmował m.in.:
– sekwencje założeń taktycznych i medycznych działań ratowniczych,
– zapoznanie się i wykorzystanie sprzętu dostępnego w ramach KPP,
– ocenę mechanizmów zdarzenia i możliwych obrażeń, ocenę stanu poszkodowanego,
– postępowanie w zależności od miejsca zdarzenia, stanu poszkodowanego oraz urazu i dolegliwości,
– zagadnienia związane z KPP w hipotermii,
– triage,
– ewakuację.

Archiwum GRJ
Archiwum GRJ

 

Szkolenie podzielone było na część teoretyczną, moduł zajęć praktycznych oraz uzupełnione o pełen wachlarz symulacji. Były wypadki samochodowe, upadki z wysokości, poparzenia, ciała obce, krwotoki, nagłe zatrzymania krążenia (NZK), uduszenia, złamania i wiele, wiele innych, a działaliśmy zarówno na miejscu jak i w terenie, o różnych porach dnia i nocy. Nasi instruktorzy przekazali nam ogrom wiedzy i podzielili się własnymi doświadczeniami. Dbali też by symulacjom nadać możliwie jak najwięcej realizmu oraz o nagłe zwroty akcji. Trzeba było być czujnym ;-).

Archiwum GRJ
Archiwum GRJ

To było fantastyczne szkolenie!

Jeszcze raz ogromne podziękowania dla prowadzących z Zespołu Medycznego (Andrzej Wojnarowski, Lech Latecki, Marcin Feldmann i Tomasz Rybak), dla Egzaminatorów ( Andrzej Wojnarowski – lider Zespołu Medycznego GRJ, członek Zarządu PTRM, Jarosław Madowicz- Prezes PTRM i Ireneusz Szafraniec – Prezes Elekt PTRM) oraz dla wszystkich uczestników za wspaniałe zajęcia, zaangażowanie, zapał i świetną atmosferę.

 

Barbara Jabłońska

 

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *