Międzynarodowe Spotkanie Ratowników Jaskiniowych UIS w Hiszpanii, 6-9.06.2024

W dniach 6-9 czerwca 2024 roku odbyło się prestiżowe Międzynarodowe Spotkanie Ratowników Jaskiniowych UIS (Union Internationale de Spéléologie) w malowniczej miejscowości Ramales de la Victoria w Hiszpanii. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło specjalistów z całego świata, w tym przedstawicieli z tak odległych krajów jak Nowa Zelandia, RPA, Indonezja, a także wielu innych państw.

Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w różnorodnych warsztatach i sesjach szkoleniowych, które obejmowały zarówno teoretyczne prezentacje, jak i praktyczne ćwiczenia w jaskiniach okolic Ramales de la Victoria.

Archiwum GRJ

 

Oprócz sesji technicznych, spotkanie stanowiło doskonałą okazję do nawiązywania nowych kontaktów i wymiany doświadczeń między ratownikami z różnych kultur i środowisk. Nieformalne spotkania i dyskusje po zakończeniu formalnych prezentacji pozwoliły uczestnikom lepiej zrozumieć wyzwania, przed którymi stoją ich koledzy w innych częściach świata.

Archiwum GRJ

Organizatorzy zapewnili także możliwość zwiedzania regionu Kantabria, słynącego z pięknych krajobrazów i bogatej historii. Uczestnicy mogli podziwiać nie tylko uroki miejscowych jaskiń, ale także delektować się lokalną kuchnią i gościnnością hiszpańskich gospodarzy.

 

Z pewnością było to wyjątkowe doświadczenie, które umocniło nasze więzi i zainspirowało nas do dalszej współpracy i doskonalenia naszych umiejętności.

Grupę Ratownictwa Jaskiniowego (GRJ) reprezentowała Ewelina Raczyńska.

 

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *